Obwodnica jakich mało

26 października 2010r. | Drukuj

Ma 16 km długości, cztery węzły, kilkanaście wiaduktów, mostów i dróg dojazdowych. Jej budowa trwała dwa lata i kosztowała ponad 350 mln zł. Obwodnica Słupska otwarta! 

 

Obwodnicę budowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która dziś uruchamia tę długo wyczekiwaną drogę. Wybudowano nowe węzły komunikacyjne – w Reblinku na początku trasy, w Łosinie, gdzie obwodnica krzyżuje się z drogą krajową nr 21, w Głobinie, na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 210 oraz w Redzikowie – na końcu trasy obwodnicy. Węzły, powiązane obiektami mostowymi, w tym mostem na rzece Słupi, wiaduktem kolejowym w Widzinie oraz dwunastoma wiaduktami mostowymi zlokalizowanymi wzdłuż całej długości trasy, tworzą nowy układ komunikacyjny, który przejmie duże natężenie ruchu pojazdów z drogi krajowej nr 6, znacząco odciążając komunikację i poprawiając bezpieczeństwo ruchu w mieście Słupsku. To największa inwestycja drogowa w dziejach miasta.

 

 

 

 


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz