Zwolnią setki osób

09 maja 2011r. | Drukuj

Nawet 700 osób może stracić pracę w przetwórni łososi Morpol w Duninowie koło Ustki. Większość zwalnianych  pracowników była zatrudniona na umowę o dzieło lub umowę zlecenie, dlatego też nie przysługują im żadne świadczenia z Urzędu Pracy.

Największa w Europie przetwórnia łososi, należąca do Jerzego Malka, tylko w fabryce w Duninowie, zatrudnia ponad trzy tysiące osób. W ostatnich latach wyniki finansowe firmy były tak dobre, że nawet po szczycie sezonu przerobu łososi zakład utrzymywał wysokie zatrudnienie. Nieoficjalne wiadomo jednak, że z powodu zerwania kontraktu z niemiecką siecią handlową, przetwórnia nie przydłużyła umowy z kilkuset pracownikami sezonowymi.

fot. morpol.pl

– Niestety duża grupa zwolnionych może być skazana na pomoc opieki społecznej. Większość osób zatrudniona była  w Morpolu na umowę o dzieło lub umowę zlecenie, dlatego też nie przysługują im zasiłki dla osób bezrobotnych. Jedyna nadzieja w coraz większej liczbie ofert pracy, które pojawiają się latem na rynku – mówi Janusz Chałubiński, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku.

Choć restrukturyzacja zatrudnienia w duninowskiej przetwórni łososi dotknie 700 osób, nieoficjalnie wiadomo, że ponad stu pracowników przetwórni może znaleźć pracę w spółce zależnej na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

 


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz