ZKP w Cewicach ma już swoje władze

09 maja 2011r. | Drukuj

Reaktywowany Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Cewicach ma już nowe władze. Każdy z siedemdziesięciu członków otrzymał  legitymację  ZKP.

fot. Julia Nowak

Zakończono formalności związane z reaktywacją Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Cewicach. Podczas walnego zebrania, które odbyło się w Bukowinie, w obecności prezesa ZKP Łukasza Grzędzickiego i członka Rady Naczelnej ZKP senatora Kazimierza Kleiny, wybrano nowe władze oddziału. Prezesem partu w Cewicach został Adam Nowak, inicjator działań zmierzających do reaktywacji działalności Kaszubów w tej części powiatu lęborskiego. Wiceprezesami ZKP Cewice zostali Katarzyna Cybula i Paweł Borsuk. – Zarząd naszego oddziału liczy dziesięciu członków – informuje Adam Nowak, nowy prezes oddziału – Staraliśmy się, aby każda z miejscowości w naszym rejonie miała swojego reprezentanta wśród władz oddziału.

Podczas spotkania każdy z członków otrzymał legitymację z rąk prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Łukasza Grzędzickiego, który zapoznał także obecnych z zasadami Spisu Powszechnego 2011.

 

fot. Julia Nowak

Oddział ZKP w Cewicach wyznaczył plan działań na najbliższe miesiące. – Postanowiliśmy, że o podejmowanych przez oddział działaniach decydować będą wszyscy członkowie – stwierdził Adam Nowak – Na spotkaniu wyborczym każdy z nas określił priorytety. Jesteśmy w trakcie podsumowań deklaracji członków. Bez wątpienia jednak najbliższe dwa miesiące to przygotowania do Zjazdu Kaszubów w Lęborku. Mamy wiele pomysłów, które  wzbogacą aktywność kulturalną Kaszubów w naszym regionie – dodał.

fot. Julia Nowak


Opublikowano w: Lębork
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz