Medal coraz bliżej

07 maja 2011r. | Drukuj

Koszykarze Energi Czarnych Słupsk poczynili milowy krok w kierunku brązowego medalu mistrzostw Polski. Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu w Sopocie z Treflem 86:83 podopiecznym trenera Dainiusa Adomaitisa do pełni szczęścia brakuje jeszcze jednego triumfu. Kolejne spotkanie pomorskie drużyny rozegrają w najbliższy wtorek w słupskiej hali Gryfia.

Początek dzisiejszego spotkania należał do drużyny gospodarzy. W ciągu pierwszych trzech minut zdobyli siedem punktów tracąc przy tym zaledwie dwa. Ich przewaga sukcesywnie rosła i na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty wynosiła siedem „oczek” (16:9). Słupszczanie nie zamierzali jednak oddawać inicjatywy rywalom i szybko odpowiedzieli celnym rzutem trzypunktowym William’a Aver’ego, rzutem z półdystansu Jerel’a Blassingame’a oraz dwoma skutecznymi osobistymi Mantasa Cesnauskisa i na tablicy świetlnej w Ergo Arenie na koniec pierwszej odsłony dzisiejszego meczu widniał wynik 18:16 dla Trefla.

Druga kwarta to walka obu zespołów kosz za kosz. Wyjątkiem była sytuacja, gdy Czarnym udało się odskoczyć na siedem punktów (32:25), jednak riposta sopocian była natychmiastowa i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 37:36 dla koszykarzy z Trójmiasta. Podobny przebieg miała również trzecia kwarta, którą nieznacznie wygrali goście, dzięki czemu wyszli na dwupunktowe prowadzenie (62:60).

Ostatnia część meczu, to bardzo poukładana gra Czarnych. Szybko osiągnęli przewagę, która kilkukrotnie wynosiła dziewięć punktów. Koszykarze trenera Karlisa Muiznieksa nie mogli znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych rywali, szczególnie Brian’a Davis’a, który co chwilę, jeśli nie punktował, to zbierał piłkę z atakowanej tablicy, bądź bezpośrednio dobijał ją po niecelnych rzutach kolegów. Co prawda Trefl w samej końcówce zdołał zniwelować rozmiary porażki, a nawet miał okazję na wyrównanie i doprowadzenie do dogrywki za sprawą rzutu Pawła Kikowskiego, jednak okazał się on niecelny i ostatecznie to słupszczanie cieszyli się po zakończeniu spotkania.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu został Adam Waczyński, który zanotował 23 punkty.

Trefl Sopot – Energa Czarni Słupsk 83:86 (18:16, 19:20, 23:26, 23:24)

Trefl: Waczyński 23 (1×3), Ceranić 17, Harrington 15 (2×3), Stefański 6, Kinnard – Dylewicz 12 (1×3, 8zb), Ljubtina 6, Kikowski 4, Malesa, Stawicki

Energa Czarni: Davis 19 (8zb), Blassingame 14 (2×3), Leończyk 9 (7zb), Roszyk 8 (2×3, 7zb), Cesnauskis 7 (1×3) – Avery 14 (2×3), Jazvin 7, Szawarski 5 (1×3), Białek 3 (1×3), Przyborowski, Pabian

Barian Davis (z prawej) do zdobycia 19 punktów potrzebował niespełna 19 minut / foto: plk.pl