Ćwierć miliona na zabytki

07 maja 2011r. | Drukuj

Ćwierć miliona złotych przeznaczy Starostwo Powiatowe w Kartuzach na renowację i konserwację pięciu obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Środki na zaplanowane prace rozdysponowane zostaną jeszcze w tym roku.

Starostwo Powiatowe w Kartuzach postanowiło przeznaczyć 250 tys. zł na renowację i konserwację pięciu lokalnych zabytków. Najwięcej, bo aż 100 tys. zł z tej puli otrzyma parafia Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Żukowie. Trwające tam prace polegały na wyremontowaniu dachu, założeniu ogrzewania i nowej posadzki. Odrestaurowano również ołtarz główny. Środki, które parafia otrzyma od Starostwa przeznaczone zostaną na odnowienie elewacji zespołu poklasztornego.

 

Sanktuarium w Sianowie / fot. gk

Kolejne 60 tys. zł trafi do kartuskiej kolegiaty, gdzie planowany jest drugi etap remontu w eremie. Nieco mniej bo 50 tys. zł otrzyma sanktuarium w Sianowie, dzie kontunuowana jest renowacja elewacji świątyni.

Pozostałe środki z puli 250 tys. zł rozdysponowane zostaną pomiędzy parafię pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie oraz parafię pw. Świętej Trójcy w Sulęczynie.

Uchwała w sprawie przekazania zaplanowanych środków podjeta zosatnie na najbliższej sesji Rady Powiatu.


Opublikowano w: Kartuzy
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz