Błochowiak wystartuje w Pradze

05 maja 2011r. | Drukuj

Młody słupski pływak Alexander Błochowiak wystartuje w najbliższy weekend w Pradze w trójmeczu pływackim, który rozegrany zostanie pomiędzy reprezentacjami Czech, Polski i Słowacji. Zawodnik Skalara Słupsk wystąpi w kategorii chłopców urodzonych w 1995 roku.

Dla Alexa będzie to kolejny sprawdzian formy przed czerwcowymi kwalifikacjami do mistrzostw Europy juniorów, które odbędą się w Belgradzie w dniach 6-10 lipca 2011. Na rozegranych w marcu zimowych mistrzostwach kraju Błochowiak zarówno na dystansie 50 metrów jak i 100 pływał na poziomie lepszym niż minima Polskiego Związku Pływackiego na mistrzostwa starego kontynentu. Areną zmagań był jednak krótki basen 25 metrowy, a kwalifikacje można uzyskać na 50 metrowym.

foto: sxc.hu

Przed trzema tygodniami młody słupszczanin pływał na długim basenie podczas międzynarodowych zawodów w cypryjskim Limassol. W biegu finałowym w stylu grzbietowym osiągnął czas 1:01:02, co pozwoliło mu zająć 6 miejsce.


Opublikowano w: Rekreacja i sportSłupsk
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz