Powalczą o Superligę

05 maja 2011r. | Drukuj

Piłkarki ręczne Słupi Słupsk w sobotę wyjazdowym meczem w odległym Olkuszu zainaugurują walkę w barażach o prawo gry w PGNIG Superlidze kobiet.

Słupszczanki na finiszu rozgrywek pierwszej ligi uplasowały się na drugim miejscu, tuż za Pogonią Szczecin, która uzyskała bezpośredni awans do najlepszej ligi w kraju. Podobnie było z zespołem SPR Olkusz, który w grupie południowej pierwszej ligi musiał uznać wyższość Finepharmu Jelenia Góra.

Droga do Superligi jest jeszcze długa. Dwumecz pomiędzy SPR Olkusz i Słupią Słupsk, to dopiero pierwszy etap baraży. Zwycięzca zmierzy się bowiem z dziesiątym zespołem Superligi, którym najprawdopodobniej będzie AZS AWF Wrocław i dopiero triumfator tego dwumeczu uzyska prawo gry wśród najlepszych. Słupszczanki ostatnim zwycięskim meczem nad Pogonią Szczecin podbudowały swoje morale. Gdyby nie dały rady szczeciniankom szansę na walkę o Superligę odłożyć by trzeba było przynajmniej na rok, a tak pozostaje jeszcze szansa – Zdajemy sobie sprawę, że gra w barażach będzie dla nas nie lada wyzwaniem – mówi leworęczna rozgrywająca Słupi Katarzyna Cieśla. Pierwszy mecz rozegramy na wyjeździe, co może mieć spore znaczenie w kontekście całego dwumeczu. Jedziemy do Olkusza podjąć walkę z zespołem SPR-u mając świadomość, że o ewentualnym awansie decydować może nawet jedna bramka i że walczyć należy nawet przy niekorzystnym dla nas wyniku.

Na bramkę rywalek rzuca Katarzyna Ignatova / foto: olkuszanin.pl

Wśród zawodniczek SPR-u najskuteczniejszą jest Katarzyna Ignatova, która w 18 meczach zanotowała 94 trafienia. Olkuszanki w rozegranych w tym sezonie dwudziestu spotkaniach zanotowały dwanaście zwycięstw, siedem porażek i jeden remis, a jeszcze przed rokiem występowały na parkietach Superligi. Początek sobotniego meczu o godzinie 17:00.


Opublikowano w: Rekreacja i sportSłupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz