Koniec rejsów na Bornholm

05 maja 2011r. | Drukuj

W tym roku nie będzie rejsów z Ustki na duńską wyspę. Żegluga Gdańska, po sprzedaży statku Lady Assa, oczekuje od Urzędu Miasta dofinansowania morskich połączeń. – Nie stać nas na to – odpowiada burmistrz Ustki.

fot. gk: Statek Lady Assa na Bornholmie

Tak jak przypuszczaliśmy –  Żegluga Gdańska po sprzedaży statku Lady Assa niemieckiemu armatorowi, nie uruchomi już połączeń z Ustki do Nexo na Bornholmie. Wszystko wskazuje na to, że to ostateczne stanowisko ŻG, która chciała, by rejsy na duńską wyspę współfinansowało miasto.  – Nie mamy na to pieniędzy i nie będziemy finansować rejsów – odpowiada Ryszard Kwiatkowski, wiceburmistrz Ustki.

fot. gk: Co roku w sezonie letnim pływaliśmy z Ustki i darłowa do Nexo

– Są jeszcze niewielkie  szanse na to, że decyzja zostanie zmieniona – odpowiada przedstawiciel ŻG.  Na stronie internetowej armatora widnieje informacja, żeportów wybrzeża środkowego na Bornholm będzie można popłynąć w super cenie:180 zł dorośli i 160 dzieci. Okazuje  się jednak, że w tym sezonie cennik dotyczy jedynie Darłowa.

Pamiętamy jeszcze, z jak wielka pompą Żegluga Gdańska i burmistrz Ustki otwierali przed laty przejście graniczne w porcie dla połączeń z duńską wyspą. – Miało to być „okno kurortu na świat”. Skończyło się jak zawsze – mówią mieszkańcy. Najbardziej zawiedzeni będą jednak turyści, dla których całodzienna wyprawa na Bornholm była sporą przygodą.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Agnieszka pisze:

    Jest mi przykro ze tak trudno się współpracuje z Władzami Gdańska .Najpierw się wspierało otwarcie połączeń z Duńską wyspą a teraz się wycofują .Turyści są zawiedzeni bo była to jedna z nielicznych atrakcji.W ten sposób się nie promuj naszego wybrzeża.Pozdrawiam Agnieszka teraz z Wejherowa

Dodaj komentarz