Matura rozpoczęta

04 maja 2011r. | Drukuj

Ponad 27,5 tys. pomorskich maturzystów z ponad 500 szkół przystąpiło w środę rano do egzaminu z języka polskiego. W ciągu najbliższego miesiąca absolwentów szkół średnich czeka co najmniej pięć egzaminów maturalnych.

 

fot. matura.pl

Choć zamiast widoku kwitnących kasztanów za oknem prawie zima, matura rozpoczęła się w terminie.  Do egzaminu z języka polskiego przystąpiło tylko w województwie pomorskim 27 i pół tysiąca maturzystów. Kto przygotował się tylko z „Wesela”, matury dobrze wspominać nie będzie. Zamiast Wyspiańskiego, czy tematów dotyczących Konstytucji 3-go Maja, była poezja Mickiewicza i Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, a także Granica Zofii Nałkowskiej.

– Choć zdaniem wielu maturzystów tematy nie były łatwe, kto przed maturą zaglądał do książek, ze zdaniem języka polskiego nie powinien mieć problemów – mówi Mariusz Domański, polonista i dyrektor LO nr 2 w Słupsku. Na popisanie się swoją wiedzą z języka polskiego maturzyści mieli 180 minut. To jednak dopiero pierwszy maturalny krok. W czwartek czeka ich egzamin z matematyki, a w piątek z języka angielskiego. Później jeszcze dwa egzaminy ustne. Młodzież zdająca maturę na poziomie rozszerzonym musi się jeszcze przygotować na egzamin lub egzaminy z przedmiotów dodatkowych. W całym kraju do egzaminu dojrzałości przystąpiło prawie 400 tysięcy maturzystów.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz