Jest szansa na powrót połączenia [WIDEO]

04 maja 2011r. | Drukuj
Jest szansa na środki na remont linii kolejowej z Lipusza do Bytowa, która na tym odcinku nie kursuje od osiemnastu lat. Pociągi mogłyby tam jeździć już za trzy lata.

Uruchomienie transportu kolejowego na trasie Lipusz-Bytów możliwe jest dzięki spodziewanym oszczędnościom podczas przetargu na remont trasy Reda – Hel. Najtańsza z 10 złożonych ofert na te prace jest o ponad 100 mln zł niższa od kosztorysu Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

fot. sxc.hu

Na trasie Lipusz – Bytów do wyremontowania jest odcinek długości 25 km. Przypuszczalny koszt tej inwestycji to ok. 12 mln zł. Prace remontowo mogłyby zakończyć się nawet w 2014 roku.

Wtedy przejazd z Bytowa do stolicy województwa nie trwałby dłużej niż 100 minut – powiedział dla Radia Koszalin Patryk Skopiec z Instytutu Rozwoju i Promocji Kolei. Pociągi pasażerskie na trasie Lipusz – Bytów nie kursują już ponad 18 lat.

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=EoixkwegWS8]


Opublikowano w: BytówKościerzynaWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. kaszebe pisze:

    Bytów zasługuje na kolej, mam nadzieje że powiedzie się ta inwestycja

Dodaj komentarz