Maj miesiącem matur

03 maja 2011r. | Drukuj

Rozpoczęły się matury. Ponad 27,5 tys. absolwentów odlicza godziny, które pozostały do pierwszych maturalnych zmagań. W środę o godz. 9.00 zacznie się egzamin z języka polskiego. Dzisiaj swój egzaminacyjny program rozpoczęły osoby, które zdają tzw. maturę międzynarodową.

fot. matura.pl

Początek maja, kwitną kasztany, najwyższy więc czas na maturalne zmagania wszystkich absolwentów szkół w Polsce. W tym roku do egzaminu dojrzałości przystąpi 27,5 tys. chętnych. Ponad 5,5 tys. uczniów będzie zdawało egzamin po raz kolejny. Maturalny maraton rozpoczyna się jutro i zakończy 27 maja.

Pierwszy dzień egzaminów to już tradycyjnie język polski. W czwartek maturzyści zmierzą się z matematyką, zaś kolejny dzień to język obcy. Każdy z nich musi zdać te przedmioty na poziomie podstawowym, zaś ci ambitniejsi mogli wyrazić chęć zdawania egzaminu rozszerzonego.

Już dzisiaj maturalne egzaminy rozpoczęli uczniowie, którzy zdecydowali się zdawać maturę międzynarodową. W Polsce program taki realizuje około 30 szkół, także na Pomorzu. Od rana pisano egzamin z języka angielskiego.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. rudek pisze:

    Połamania piór !!! :)))

  2. M. pisze:

    Chciałbym Was zachęcić do wejścia na tą stronę : http://www.konkurs.terazwroclaw.pl/,
    można wygrać indeks lub stypendia, które na pewno się przydadzą :). Wpisujac kod : 0A02981A uzyskujecie 2 dodatkowe punkty. Dodatkowo za rozwiązanie testu o wrocku na maxa – bierze się udział w losowaniu innych nagród ;).
    Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz