Siatkarki Atomu Trefl Sopot wygrały dzisiaj w Mielcu z miejscową Stalą 3:1 dzięki czemu zapewniły sobie awans do półfinału play-off Plus Ligi Kobiet. Po zdecydowanym zwycięstwie w pierwszym secie w drugim podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego oddały inicjatywę gospodyniom. Jak się później okazało Stal stać było jedynie na ugranie jednego seta.

Paulina Maj dla oficjalnej strony atomtrefl.pl po meczu powiedziała:

Naprawdę strasznie się przykładałyśmy do tego meczu, bo wynik 3:2 u nas nie napawał nas na pewno optymizmem. Naprawdę się sprężyłyśmy na ten mecz, cieszymy się z półfinału. I gratuluję całej drużynie za dzisiejszą grę. Tu jest bardzo specyficzna hala, w której się ciężko gra. Tym bardziej fajnie, że tu wygrałyśmy. Mielec strasznie bronił, my próbowałyśmy wyciągnąć tyle piłek, ile tylko się dało. Żaden element nie był jednak tak pozytywny jak miał być, dlatego musimy to wszystko poprawić. Nie wiem, czy można powiedzieć, że któraś z drabinek finałowych jest łatwiejsza… To już są naprawdę dobre zespoły i każdy będzie chciał wejść do tego finału. My tak samo się sprężymy na każdego rywala.

MVP spotkania została Olga Fatiejewa (Atom Trefl Sopot)

Stal Mielec – Atom Trefl Sopot 1:3 (18:25, 25:18, 20:25, 18:25)

Atom Trefl: Świeniewicz (10), Bełcik (8), Maculewicz (10), Navarro (9), Fatiejewa (14), Nariman (16), Maj (libero) oraz Śliwa, Konieczna, Sieczka (1), Nuszel

W półfinale Atom Trefl zmierzy się z Tauronem Dąbrowa Górnicza, który w rywalizacji do trzech zwycięstw okazał się lepszy od Gwardii Wrocław, wygrywając 3:1. Pierwsze dwa mecze rozegrane zostaną w Trójmieście 7. i 8. maja.