Długi weekend

29 kwietnia 2011r. | Drukuj

Przed nami długi, majowy weekend. Biorąc tylko jeden dzień urlopu mamy szansę na cztery dni wolnego. Warto pomyśleć w jaki sposób zagospodarować te pierwsze prawdziwie wiosenne i coraz cieplejsze dni.

Majowy weekend, potocznie zwany także długim weekendem, zawdzięczamy dwóm świętom wolnym od pracy: Świętu Pracy 1 maja i Świętu Konstytucji 3 Maja. W tym roku 1 maja wypada w niedzielę, a 3 maja we wtorek. Niestety od tego roku, w związku z wprowadzeniem dodatkowego święta państwowego Trzech Króli 6 stycznia, nie możemy odbierać sobie dni wolnych za święta przypadająca w sobotę ani w niedzielę. Dlatego, aby nasz weekend majowy był naprawdę długi musimy wziąć dzień wolny w poniedziałek. Otrzymujemy w ten sposób 4-dniowy długi weekend, który potrwa od soboty do wtorku.

fot. gk

Coraz bardziej utartym zwyczajem, do którego bez wątpienia zachęcają cieplejsze dni, jest planowanie spędzenia tego czasu poza domem. To również okres rozpoczęcia sezonu działkowego, wyciągania schowanych na zimę mebli ogrodowych, a przede wszystkim grilla.

Warto zauważyć, że w przyszłym roku początek maja szykuje się jeszcze ciekawiej. Święto Pracy przypadnie wtedy we wtorek, a 3 maja w czwartek. Pomyślmy o takim rozplanowaniu urlopu, aby skorzystać z tygodniowego wypoczynku.


Opublikowano w: Twój styl z GKWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze