Tragedia koło Lęborka – wykoleił się pociąg [WIDEO]

30 kwietnia 2011r. | Drukuj

Dwie osoby zginęły, a co najmniej 25 osób jest rannych w wyniku katastrofy kolejowej w Mostach koło Lęborka. Tuż po godz. 17 wykoleił się pociąg, który na przejeździe kolejowym uderzył w ciężarówkę. Od dwóch dni trwa usuwanie szkód. Trasa kolejowa jest nadal nieprzejezdna.

W Mostach koło Lęborka w czwartek do późnych godzin wieczornych trwała akcja ratunkowa, pracowały ekipy strażaków i policji, lądowały śmigłowce pogotowia ratunkowego z Gdańska i Bydgoszczy. Słychać było ciągle syreny karetek przewożących rannych do szpitali i wozów policyjnych.  Wiadomo już, że wykoleił się pociąg  relacji Katowice – Gdynia. Na niestrzeżonym  przejeździe kolejowym w Mostach, tuż obok drogi krajowej nr 6, pociąg ekspresowy zderzył się z ciężarówką, a 5 z 7 wagonów wykoleiło i przewróciło się na bok lub na dach.

Wiadomo już, że w wyniku tragedii zginęły 2 osoby (kobieta i mężczyzna), a co najmniej 25 jest rannych. Lekarz ze szpitala w Lęborku, Przemysław Kreft poinformował, że  19 osób przyjęto w Lęborku, 4 odwieziono do Wejherowa, jedną do Słupska oraz jedną – śmigłowcem do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku. Stan niektórych osób jest bardzo ciężki.Pociągiem podróżowało 60 osób.

Jeszcze w sobotę trwało usuwanie szkód. Trasa kolejowa Lębork – Słupsk jest nadal nieprzejezdna.

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=ef-e8-Xyy8c]

Ruch pociągów był na kilka godzin wstrzymany od Gdyni do Słupska. Komunikację zastępczą zorganizowała Szybka Kolej Miejska.

fot. gk:   Kierowca tira przeżył i przebywa w szpitalu

fot. gk: Po trzech dniach trasa kolejowa jest nadal nieprzejezdna


Opublikowano w: LęborkTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. Oliwia pisze:

    Współczucie…

  2. Agnieszka pisze:

    Wyrazy głębokiego współczucia . Abnieszka

Dodaj komentarz