Sopockie Święto Monciaka

28 kwietnia 2011r. | Drukuj

Czterodniowe Święto Monciaka w Sopocie to niezwykłe wydarzenie kulturalne, na które złoży się kilkadziesiąt imprez. „Sopot – ulica artystów” rozpocznie się już w najbliższą sobotę inauguracyjną Paradą Fantazji z licznymi przebierańcami.

Od soboty sopockie ulice na cztery dni opanują artyści i miłośnicy sztuki. Organizowane po raz czwarty Święto Monciaka skupi kilkadziesiąt zdarzeń kulturalnych, tak więc każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie.

 

fot. archiwum

Impreza rozpocznie się Paradą Fantazji, która w sobotnie przedpołudnie przemaszeruje najsłynniejszą ulicą Sopotu. Pochód prowadzić będą przebierańcy, a wśród nich Neptun, Syreny, Morskie Diwy i Ryby Piły. W sobotę na Monciaku odbędzie się wernisaż wystawy „Witryny sztuki”, która przez trzy dni prezentowała będzie prace lokalnych artystów w różnych zakątkach tej ulicy m.in. w ramach okiennych, witrynach sklepów i lokali.

„ Sopot – ulica artystów” to także liczne koncerty, występy artystyczne, spektakle, czy poniedziałkowy Festiwal Latawca.

W niedzielę wieczorem, z okazji beatyfikacji Jana Pawła II na placu przy kościele św. Jerzego zabrzmi Orkiestra Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot z koncertem „Nie ma miłości bez Solidarności”.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Agnieszka pisze:

    Monciak zawsze był ulicą artystów jeszcze wtedy kiedy chodził sobie po Monciaku słynny kolorowy Pan Parasolnik -historia , teraz jeszcze jest święto Monciaka .Ulica ta , staje się coraz bardziej Europejska my pomorzanie się z tego bardzo cieszymy, latem jest zawsze dużo atrakcji artystycznych na Monciaku zawsze jest bardzo kolorowy kocham Sopot Agnieszka teraz z Wejherowa wszystkich Pozdrawia

Dodaj komentarz