Zagrożenie pożarowe

27 kwietnia 2011r. | Drukuj

Trzeci stopień zagrożenia pożarowego w pomorskich lasach. Wilgotność ściółki nie przekracza 13%. Nie ma zakazu wstępu, ale podczas spacerów należy być bardzo ostrożnym.

Wysokie temperatury w ostatnich dniach sprawiły, że w pomorskich lasach jest bardzo sucho. Wilgotność ściółki nie przekracza 13%, dlatego też na Pomorzu od 18 kwietnia obowiązuje trzeci stopień zagrożenia pożarowego w lasach. Jest to bardzo niebezpieczne, gdyż każda iskra może doprowadzić do katastrofalnych w skutkach pożarów.

fot. gk

Duże zagrożenie pożarowe jest dość charakterystycznym zjawiskiem po zimie. Ściółka leśna jest wysuszona. Na ziemi leży dużo suchych liści i traw, które płoną w zastraszającym tempie. Sytuacja poprawi się wraz z nadejściem deszczy.

Zagrożenie pożarowe obowiązuje nie tylko na Pomorzu ale także m.in. na Śląsku, Opolszczyźnie, a także w województwach, zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim. W nadleśnictwach Staszów (Świętokrzyskie), Herby i Kłobuck (Śląskie) oraz Żmigród i Wołów (Dolnośląskie) wprowadzono zakaz wstępu do lasu. Za palenie ognisk i rozpalanie grilla w pobliżu terenów zalesionych grozi mandat do 500 zł.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz