Wilkowo szykuje najdłuższą hulajnogę

26 kwietnia 2011r. | Drukuj

Szykuje się kolejny rekord Guinessa w nowowiejskim Wilkowie. Była już najdłuższa deska, stół biesiadny oraz największa cegła. W tym roku czas na coś bardziej wymyślnego – najdłuższą hulajnogę. Władze sołectwa zapowiadają, że będzie ona miała 20 m.

Majówki w Wilkowie to już tradycja. Tradycją jest też coroczne bicie rekordu Guinessa, który nadaje tym wiosennym spotkaniom niepowtarzalny charakter. Do tej pory pobito już trzy; była najdłuższa deska świata i najdłuższy biesiadny stół. W zeszłym roku uczestnicy majówki mogli zobaczyć największą ręcznie formowaną i wypalaną cegłę. Teraz czas na coś bardziej oryginalnego.

Majówka Wilkowska 2010 / fot. gk

W tym roku główną atrakcją Majówki Wilkowskiej, która odbędzie się w niedzielę 15 maja, będzie najdłuższa hulajnoga. Aby mogła ona zostać wpisana do Księga Rekordów Guinessa musi mieć ponad 18 m, gdyż taki rekord aktualnie w niej widnieje. Wilkowo zapowiada, że ich hulajnoga będzie miała 20 m. Warunkiem jest także to, że pojazdem tym należy pokonać przynajmniej 7 m.

Bicie rekordu Guinessa nie będzie jedyną atrakcją tegorocznej majówki. Organizatorzy zapowiadają także pokaz Strong Man, zjazd pasjonatów jednośladów, stworzenie kompasu pokazującego wschód i zachód oraz występ zespołu muzycznego Dziani i Gwiazdy Cygańskie. Dla najmłodszych uczestników do Wilkowa zawita czeski Lunapark.

Majówka Wilkowska 2010 / fot. gk


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. romek pisze:

    Ci to mają pomysły :) ciekawe kto nią pojedzie?

  2. Etna76 pisze:

    Super inicjatywa, potrzeba nam więcej takich małych społeczności, które potrafią się świetnie zorganizować i skutecznie promować swoją małą ojczyznę.

    pozdrawiam

Dodaj komentarz