Nie chcą elektrowni atomowych

25 kwietnia 2011r. | Drukuj

We wtorek, w rocznicę katastrofy w Czarnobylu,  odbędzie się w Gdańsku kolejna demonstracja przeciw planom budowy elektrowni jądrowych w Polsce. Pomorscy ekolodzy nie chcą atomówki w Żarnowcu, ani nigdzie indziej.

fot. indymedia.org: Antyatomowy baner we Wrzeszczu

26 kwietnia wypada 25. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Tego dnia w całym kraju zaplanowano demonstracje, m.in. w Trójmieście. Pikieta Pomorskiej Inicjatywy AntyNuklearnej wystartuje z placu przed kinem Krewetka w Gdańsku o godz. 17. Członkowie tej organizacji twierdzą, że energetyka atomowa, poza swoimi ogromnymi kosztami, to ryzyko niemożliwych do przewidzenia awarii o tragicznych skutkach.  To także nierozwiązany dotychczas problem składowania odpadów radioaktywnych. Jak twierdzą ekolodzy,  lepsze efekty niż nawet  budowa konwencjonalnych elektrowni, daje modernizacja sieci przesyłowej oraz  inwestycje w odnawialne źródła energii. Organizacje antynuklearne domagają się publicznej debaty i zdecydowanie krytykują plany  budowy elektrowni atomowych w Polsce.

 


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 3 (dodaj własny »):
  1. Bigismall pisze:

    Wypadało by zapytać ekologów, kto ich sponsoruje, i czy jak zgaśnie im światło w ich ekologicznych domach, to nadal będą przeciw budowie elektrowni.

  2. alicja pisze:

    Tu Lubiatowo I strefa EJ, Kaszuby są piękne za sprawą jej mieszkańców, rdzennych. Kaszuby północne są traktowane po macoszemu przez wszystkich jej włodarzy, wolą podpisać cyrograf z diabłem byle zarobić kasę na EJ, tylko nie informują rzetelnie o kosztach i utopii pracy dla tych biednych rolników a Bigismall zapytaj PGE S.A. skąd wezmą pieniądze, ile i na jakich warunkach, bo z tego co mi wiadomo na samą konieczną modernizację linii przesyłowych i stacji transformacyjnych potrzebują na dzień dobry bez mała 300 mln złotych. I nie myśl, że nie zapłacisz za to. Za darmo w tym kraju dostaje się w m…. ! do tego zapłacisz za baaardzo kosztowne składowiska a dzieciom twoim zostawisz haracz do płacenia lobbystom PGE. W końcu dlaczego miała bym uwierzyć pierwszemu handlarzowi energii? Jako konsument mam prawo wyboru i decydowania od kogo i za ile kupię energię i nie ty będziesz o tym decydować!

  3. alicja pisze:

    Kochani Rodacy, Polacy prawi i miłujący Ojczyznę, nie pozwólcie odebrać wybrzeża lobbystom PGE S.A. Przyjrzyjcie się z kim pertraktuje ten agresywny na rynku polskim inwestor i monopolista na rynku? Zapytajcie go wprost, co ma wspólnego z Goldman Sachs, Stanley Morgan i Credit Suisse, z AREVA Francja? i innymi. Czy wiecie, że składowiska odpadów jądrowych maja być w okolicach CIECHONINKA???!!!! Czy wiecie, że Goldman Sachs za sprawa rządu i Marcinkiewicza ma już siedzibę w Warszawie? Czy wiecie, że Marcinkiewicz dostał tylko malutka premię za dobrą robotę dla nich – 20 mln?? Nie wiadomo, czy w euro, czy w dolarach. Czy wiecie, że amerykanie nie radzą sobie z sarkofagami i brakuje im ciągle na dokończenie ich budowy p.n. HANFORD, w Richland stan Nevada aż ponad 100 mld USD, czy wiecie, że AREVA składuje odpady naziemnie, bo Francuzi nie zgadzają się na ich zakopanie w ich ziemi a do 2025 roku zgodnie z ich prawem muszą je usunąć? Zapytajcie PGE, czy przypadkiem nie obiecali ich przyjąć/odpadów ma się rozumieć do Ciechocinka? Wybudowanie EJ to jedno, koszty stałe na 300 i więcej lat to drugie, czym chcą obdarzyć nasze dzieci. Litości, litości dla tego kraju

Dodaj komentarz