O bezrobociu w luksusie

23 kwietnia 2011r. | Drukuj

O bezrobociu i problamach rynku zatrudnienia  debatowali urzędnicy Powiatowych Urzędów Pracy  w Lęborku i Bytowie. Niezwykle ważna inicjatywa spotkała się jednak z ogromnym sprzeciwem społecznym. A wszystko przez luksusowy hotel, który wybrano na miejsce konferencji.

fot. dolinacharlotty.pl

Konferencja urzędników Powiatowych Urzędów Pracy w Lęborku i w Bytowie miała byc szansa na rozwiązanie problemów bezrobotnych. W spotkaniu uczestniczyło ok. 40 osób, m.in. dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie miejsce, jakie wybrano na zorganizowanie konferencji.   Lęborscy i bytowscy urzędnicy zorganizowali swoją debatę w luksusowym kompleksie hotelowym „Dolina Charlotty” pod Słupskiem i tam zastanawiali sie nad niedolą bezrobotnych, którzy nie maja środków do życia. – Sytuacja taka nie mieści mi sie w głowie – komentuje pan Marian, bezrobotny z Lęborka. – Zamiast wspomóc bezrobotnych, wydaje się pieniądze na zbędbne luksusy. Tak drogie spotkanie to kpina z naszego trudnego położenia – dodaje. Urzędnicy nie widzą w tym nic złego. Decyzję o wyborze miejsca spotkania zrzucają jedni na drugich. Jak sami twierdzą, koszty konferencji podzielone zostały na dwa urzędy i pochodzą ze specjalnie wyodrębnionego funduszu. To jednak nie przekonuje bezrobotnych.

 


Opublikowano w: BytówLęborkWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz