Wielkie jajo

22 kwietnia 2011r. | Drukuj

Mierzy 2 metry i waży 160 kg – takie  jajko wielkanocne podziwiać można na Placu Jakuba w Wejherowie. Wzory znane z kaszubskiego haftu namalowały na nim… śląskie artystki.

fot. UM Wejherowo

 

Co roku przed Świętami Wielkanocnymi mega-pisanka ustawiana jest na Placu Jakuba w centrum Wejherowa.  Promuje miasto oraz kulturę kaszubską, ale przede wszystkim cieszyć oczy mieszkańców i ich gości. Stanowi dodatkową atrakcję turystyczną i nadaje miastu odświętny charakter. Szczególnie lubiana przez dzieci zachęca do wiosennych spacerów po wejherowskiej starówce.

Jajecznego giganta wykonano z zaprawy cementowej oraz styropianu. Pisanka powstała na zlecenie Urzędu Miejskiego w Wejherowie w cementowni Górażdże, a pomalowały ją kaszubskim wzorem artystki ludowe ze Śląska.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 3 (dodaj własny »):
  1. JAJCO pisze:

    Dlaczego artystki ze śląska ????????????????????? Nie mamy zdolnych kobiet na Kaszubach?

  2. hanys pisze:

    Może po prostu wygrały przetarg ;)

  3. Agnieszka pisze:

    chciałam zaznaczyć w ze nie tylko ta gigantyczna pisanka na placu WEJHERA w Wejherowie jest atrybutem św. Wielkanocnych są inne atrakcje pieknie udekorowany jest Plac WEjhera pięknymi zółtymi Bratkami Pozdrawiam Agnieszka z Wejherowa

Dodaj komentarz