Będzie promenada nad jeziorem

20 kwietnia 2011r. | Drukuj

Mieszkańcy gminy Stężyca będą mieli promenadę. Rozpoczęły się prace projektowe tego obiektu nad Jeziorem Raduńskim Górnym.

Wstępnie promenada ma mieć długość kilkuset metrów. Rozpocznie się w centrum wsi, a skończy przy plaży i marinie. W większości zbudowana zostanie na palach nad taflą jeziora. Oprócz funkcji turystycznej i rekreacyjnej, ma ona pełnić rolę przystani żeglarskiej. To także kolejny etap rozwoju sportów wodnych w gminie Stężyca.

fot. arch.

Inwestycja zrealizowana zostanie najprawdopodobniej w 2014 r. Jej szacunkowy koszt to 1,5 mln zł.

Jezioro Raduńskie Górne jest jeziorem rynnowym znajdującym się na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Od Jeziora Raduńskiego Dolnego oddziela je sztuczna zapora wodna w Łączynie.


Opublikowano w: Kartuzy
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Agnieszka pisze:

    Widać że Władze gminy w Stężycach są bardzo kreatywni działają .Zyczę im samozaparcia i siły w tak ciekawej inwestycji . Mogę sobie wyobrazić jak gmina ta zyska na atrakcyjności przybędzie nowych turystów i oto chodzi .Pozdrawiam Agnieszka teraz z W EJHEROWA

Dodaj komentarz