Samorządowcy posadzili las

20 kwietnia 2011r. | Drukuj

W powiecie lęborskim zainaugurowano Międzynarodowy Rok Lasów 2011. W uroczystym sadzeniu drzew udział wzięli lokalni samorządowcy oraz uczniowie szkoły w podlęborskich Leśnicach. W sumie posadzono 1000 drzew.

fot. Starostwo Lębork

Ogłoszony przez ONZ Międzynarodowy Rok Lasów 2011 znalazł swoje przełożenie w działaniach lokalnych samorządów. Również w powiecie lęborskich zadbano o to, aby odbyło się uroczyste sadzenie lasu. W poniedziałek starosta lęborski Wiktor Tyburski i burmistrz Witold Namyślak uczestniczyli w sadzeniu drzew w podlęborskich Leśnicach. Samorządowcy wspomagani byli przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Leśnicach.

Każdy z gości miał za zadanie posadzić 18 drzew. W sumie lęborskie lasy wzbogaciły się o 1000 sadzonek. Na miejscu uroczystości dzieci przecięły także wstęgę na specjalnie przygotowanym pniu, który upamiętnia wspólną akcję.

fot. Starostwo Lębork


Opublikowano w: Lębork
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz