Zwycięscy gdynianie

19 kwietnia 2011r. | Drukuj

Koszykarze Asseco Prokomu nie pozostawili złudzeń w czwartym meczu półfinału play-off i pewnie pokonali Energę Czarnych Słupsk 87:78. Słupszczanie byli na prowadzeniu jedynie przez moment w drugiej kwarcie. Przez pozostały czas ton grze nadawali podopieczni Tomasa Pacesasa, którym do awansu do finału brakuje zaledwie jednego zwycięstwa.

Podpis: Robert Witka rozegrał w Słupsku bardzo dobre zawody / asseco.prokom.pl

Początek spotkania bezapelacyjnie należał do przyjezdnych. Po celnej trójce Ewinga, rzucie z gry Szczotki i akcji 2+1 Hrycaniuka mistrzowie Polski prowadzili 8:0. Przewaga ta pozwoliła koszykarzom Asseco Prokomu na spokojną i poukładaną grę w ataku pozycyjnym, która dała im na koniec pierwszej kwarty cztery punkty przewagi 29:25.

Drugą odsłonę dzisiejszego meczu od mocnego uderzenie zaczęli zawodnicy Czarnych. Celnie za trzy rzucali Cesnauskis i Białek, jednak nadal na prowadzeniu był Asseco Prokom. Uległo to zmianie kilka minut później, kiedy skuteczne kontry wyprowadziły gospodarzy na prowadzenie. Najwyższa przewaga wynosiła trzy punkty (35:32 i 41:38). Na więcej nie pozwolili gdynianie, którzy szybko odzyskali prowadzenie i schodzili do szatni na przerwę mając dwa „oczka” przewagi 47:45.

Trzecia kwarta jak się później okazało miała decydujące znaczenie w dzisiejszym meczu. Bardzo dobra obrona mistrzów kraju pozwoliła im stracić zaledwie 14 punktów, co przy 27 rzuconych stworzyło im komfortową sytuację przed ostatnią częścią meczu. W niej gdynianie w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i ostatecznie odnieśli drugie zwycięstwo w Słupsku. Stan rywalizacji w półfinale wynosi 3:1 dla zespołu z Gdyni i do pełni szczęścia aktualnym mistrzom Polski brakuje już tylko jednego zwycięstwa. Kolejne spotkanie rozegrane zostanie 27. kwietnia.