Pomorskie podyskutuje o energetyce

19 kwietnia 2011r. | Drukuj

O alternatywnych rodzajach energii, a przede wszystkim o energii atomowej dyskutować będzie forum zrzeszające samorządy i organizacje zainteresowane przyszłością energetyczną Pomorza. Powołana w dniu wczorajszym grupa ma za zadanie stworzyć podstawy i możliwości merytorycznego sporu.

Powołane w dniu wczorajszym Forum Dialogu i Współpracy Województwa Pomorskiego „Energia i Samorządność” stwarza podwaliny otwartej, szerokiej dyskusji, która w merytoryczny sposób odnosić się będzie do problemów pomorskiej energetyki. Zainicjowana przez wojewodę Romana Zaborowskiego i marszałka Mieczysława Struka grupa docelowo składać się będzie z pomorskich samorządów, ale także przedstawicieli świata nauki, ekologów i wszystkich organizacji zainteresowanych problemem pozyskiwania energii. Już teraz swój akces zgłosiła m.in. Politechnika i Uniwersytet Gdański, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz liczne urzędy i gminy.

Elektrownia w Żarnowcu / fot. wikipedia

Pomysł zakłada organizowanie comiesięcznych spotkań – dyskusji. W planach są także wykłady i prelekcje, konferencje i warsztaty dla uczniów. Forum zamierza stworzyć regionalne centrum informacyjne oraz internetowy portal energetyczny. Nawiązana zostanie współpraca z gminami związanymi z energetyką jądrową. Siedzibą forum ma być PSSE.

Z założenia inicjatywa stworzyć ma możliwość otwartej i równej debaty na temat szeroko pojętej energetyki w regionie. – Forum nie będzie promować tylko jednego rodzaju energetyki – zapowiedział marszałek  Mieczysław Struk. – Chcemy stworzyć ramy do debaty publicznej.

Oczywisty jest jednak fakt, że będzie ono główną przestrzenią komunikacyjną do dyskusji na temat niezwykle emocjonującej energetyki atomowej i elektrowni w Żarnowcu. Pierwsze robocze spotkanie członków forum odbędzie się 13 maja.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz