Prezydenci na Helu

18 kwietnia 2011r. | Drukuj

Prezydent Niemiec Christian Wulff przebywa z prywatną wizytą na Helu na zaproszenie prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wulff jest w Polsce od niedzieli wieczorem. Oprócz Helu, odwiedził także Gdańsk.

O spotkaniu poinformowała dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek. Politycy spotykali się już wielokrotnie. Wulff był pierwszym gościem zagranicznym, którego Bronisław Komorowski przyjął w Warszawie w połowie lipca ubiegłego roku, jako prezydent elekt.

Prezydent elekt Bronisław Komorowski i prezydent Niemiec Christian Wulff. / fot. PAP

Prezydencki ośrodek na Półwyspie Helskim wykorzystywany jest przez głowę państwa do spotkań z innymi politykami, ale także w celach wypoczynkowych. W helskiej rezydencji gościli m.in. Vaclav Havel, król Juan Carlos, Wiktor Juszczenko, Javier Solana, Angela Merkel, George W.Bush, czy Valdas Adamkus.

Kompleks mieści się na terenie tzw. umocnionego Helu. Nie jest prawdą, że ośrodek mieści się w Juracie – choć korzysta z mediów doprowadzonych z Juraty administracyjnie przynależy do gminy Hel.


Opublikowano w: PuckWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz