Liczne interwencje w miniony weekend

18 kwietnia 2011r. | Drukuj

Groźny weekend w województwie pomorskim. Z soboty na niedzielę w pożarach 75 osób musiało zostać ewakuowanych. 13 z nich zatruło się tlenkiem węgla.

Miniony weekend w naszym województwie okazał się niezwykle groźny z uwagi na pożary i zaczadzenia. W Wejherowie 5 osób (w tym dwoje dzieci) zatruło się spalinami z agregatu prądotwórczego. Kolejne 5 osób zatruło się czadem z nieszczelnego komina w miejscowości Lignowy Strzeleckie. W bloku na Westerplatte zapaliło się mieszkanie na drugim piętrze. Strażacy ewakuowali 15 osób.

fot. arch.

Kolejne doniesienia pochodziły z Pierwoszyna niedaleko Gdyni, gdzie 3 osoby podtruły się dymem w pożarze zakładu wulkanicznego. Również w Nowym Dworze Gdańskim przez pożar piecyka gazowego trzeba było ewakuować 60 osób.

Mimo wzmożonej aktywności służb ratowniczych obyło się bez ofiar. Ewakuowanym udzielono pierwszej pomocy i większość z nich po kilku godzinach mogła wrócić do domów.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz