Handlował nielegalnym oprogramowaniem

18 kwietnia 2011r. | Drukuj

Podrabiane programy komputerowe pochodzące z Chin i USA sprzedawał przez internet mieszkaniec Ustki. 23-letni mężczyzna zatrzymany został przez policjantów ze Słupska we współpracy z KWP z Gdańska. W jego mieszkaniu zabezpieczono nielegalne oprogramowanie i gry. Straty producentów mogą sięgać blisko 70 tys. zł.

Analiza portali aukcyjnych naprowadziła policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku na trop osoby handlującej nielegalnym oprogramowaniem. Do zdarzenia doszło dzięki współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Niepokój policjantów wzbudziła zadziwiająco niska cena programów.

fot. KPW Gdańsk

Podczas przeszukania mieszkania 23-letniego mieszkańca Ustki policja zabezpieczyła ponad 100 płyt DVD z nielegalnym oprogramowaniem i drogimi programami komputerowymi. Znaleziono także kilkadziesiąt podrobionych płyt z popularnymi pakietami biurowymi. Na dysku mężczyzny znajdowało się około 200 gier komputerowych bez licencji.

Po oszacowaniu zabezpieczonego oprogramowania i programów funkcjonariusze oszacowali, iż mieszkaniec Ustki naraził na straty producentów na kwotę ok. 70 tys. zł. Za oszustwa i nielegalny handel grozi mu nawet 8 lat więzienia.

fot. KWP Gdańsk


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz