Męka Pańska w Smołdzinie

17 kwietnia 2011r. | Drukuj

Kilkaset osób wzięło udział w Misterium Męki Pańskiej na górze Rowokół w Smołdzinie w powiecie słupskim. Procesja odbyła się  po kilkuletniej przerwie, zorganizowana tradycyjnie przez domy pomocy społecznej.

Tradycyjna pasyjna procesja w Smołdzinie wyruszyła kilkanaście minut po południu, po mszy świętej w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy. W role uczestników misterium wcielili się mieszkańcy kilku Domów Pomocy Społecznej z powiatu słupskiego.

 

fot. gk

Rolę Jezusa Chrystusa odegrał, 34-letni Marcin Kruk z DPS w Lubuczewie. Role rzymskich legionistów, Piłata, Arcykapłana, służącego, Jana Apostoła, łotrów, Matki Boskiej, św. Weroniki i niewiast – odtworzyli mieszkańcy DPS w Gardnie Wielkiej., Machowinie, Machowinku i Przytocku.  Role ludu jerozolimskiego zagrało kilkuset mieszkańców Smołdzina i powiatu słupskiego. – Odczucie było podniosłe. Okres świąt Wielkiejnocy sprawia, że każdy z nas wierzących przeżywa to głęboko. Na pewno należy też popatrzeć na to misterium jako duże wydarzenie dla Smołdzina i dla powiatu. Jest to także walor, który można i należy wykorzystać oraz  szerzej spopularyzować, zważywszy na piękną scenerię góry Rowokół i Słowińskiego Parku Narodowego – powiedział portalowi kurierslupski.pl Marek Biernacki, radny wojewódzki.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz