Multimedialny kiosk meteorologiczny

15 kwietnia 2011r. | Drukuj

W usteckim porcie stanął kiosk meteorologiczny, czyli multimedialne urządzenie informujące o bieżących warunkach atmosferycznych, a także prognozach pogody na najbliższe godziny i dni. W całym kraju działa kilkanaście takich urządzeń.

 

fot. IMiGW

Takie urządzenia zostały do tej pory zamontowane jedynie w kilku miastach w Polsce, min.  W Gdyni, Sopocie i Gdańsku.  Ustka jest pierwszą miejscowością na Pomorzu Środkowym, w której Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej udostępnił takie urządzenie. Montaż kiosku meteorologicznego w Ustce, który kosztował 70 tys. zł., był możliwy dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz wsparciu ze środków unijnych.

Na ekranach podawana jest temperatura powietrza dla danego miejsca, siła i kierunek wiatru, aktualnie występujące zjawiska atmosferyczne, zamieszczane są ostrzeżenia o groźnych zjawiskach pogodowych na morzu i na lądzie. Wyświetlane są także komunikaty o sytuacji meteorologicznej w Europie. Informacje podawane są w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim. Kioski takie stoją m.in. na molo w Gdańsku – Brzeźnie, na molo w Sopocie oraz na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Kolejne mają się pojawić w Helu i na bulwarze nad Wisłą w Tczewie.

 


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. heh pisze:

    dziwne odczucie… tak jakby marnowane są nasze pieniadze….

Dodaj komentarz