Graficiarze wreszcie złapani

14 kwietnia 2011r. | Drukuj

Gdyńscy policjanci wytropili i zatrzymali grafficiarzy, którzy od miesięcy  niszczyli budynki w Orłowie, na Witaminie i Wzgórzu Św. Maksymiliana. Okazało się, że to uczniowie w wieku 16 i 17 lat. Starszemu grozi 5 lat więzienia.

fot. Policja: Zniszczony kontener PKP przy ul. Klonowej w Gdyni

Od listopada ubiegłego roku nastoletni graficiarze zniszczyli elewacje kilkudziesięciu budynków w Gdyni. Policjanci z zespołu do spraw rozpoznawania tego środowiska wandali od kilku miesięcy zbierali dowody – robili zdjęcia zniszczonych budynków i rozmawiali z poszkodowanymi.  Wreszcie dotarli do dwóch nastolatków z Gdyni, którzy zniszczyli malując pseudo graffiti na domach, sklepach, stacjach transformatorowych, wiaduktach, garażach i kontenerach. Między innymi na tych ulicach zniszczeń dokonali dwaj nastolatkowie:  na Berbyresowej, Rolniczej, Konwaliowej, Rydzowej, Widnej, Chabrowej, Borowikowej,  Akacjowej, Korczaka, Zwycięstwa, Wielkopolskiej, Świętojańskiej, Paryzantów, Redłowskiej, Klonowej, Cylkowskiego, Wachowiaka, Kaczewskiej. Straty spowodowane bazgrołami wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych – ujawniają policjanci. Starszemu, 17-letniemu grafficiarzowi grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Młodszy, 16-latek odpowie za swe czyny przed sądem rodzinnym.

fot. Policja: Grafficiarze zniszczyli kilkadziesiąt budynków


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Darek pisze:

    Bym się nie zdziwił,jakby tymi graficiarzami okazali się synalkowie np: biznesmenów tatus ma pieniądze to koszty sądowe i usuniecia grafitti pokryje.tylko kosztem swoich pracowników obetnie im wypłate i zapłaci za oczyszczenie z grafitti.Dzieci biznesmenów i innych ludzi wyżej postawionych są często rozpuszczone .

Dodaj komentarz