Jechał pijany bez prawa jazdy

14 kwietnia 2011r. | Drukuj

Jechał pijany, potrącił policjanta, próbował uciec i w dodatku nie miał prawa jazdy. W  Lęborku policja zatrzymała  kierowcę, który miał 2,5 promila alkoholu we krwi. Podczas kontroli próbował uciec. Teraz jest w areszcie.

fot. KMP w Lęborku

Do zdarzenia doszło tuż przed północą w Lęborku na ulicy Łokietka. Policjanci z  Gdańska, którzy patrolowali miasto, zauważyli podejrzany jadący samochód renault. Zachowanie kierowcy tego pojazdu mogło sugerować, że jedzie on pod wpływem alkoholu. – Gdy policjanci zatrzymali pojazd i chcieli przystąpić do kontroli, kierowca nagle ruszył uderzając zderzakiem policjanta, który upadł na chodnik. Za uciekinierem ruszyły dwa radiowozy i wkrótce udało się zatrzymać pijanego pirata drogowego – relacjonuje asp. Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy KPP Lębork. Okazało się, że 26 letni kierowca z Lęborka miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu, nie miał natomiast uprawnień do prowadzenia samochodu, które stracił już wcześniej. Mężczyzna został zatrzymany w lęborskim areszcie. Dziś  kierowca usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjanta i zmuszenia go do odstąpienia od czynności służbowych. Za to wszystko grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz