Czystsze morze, czystsze plaże

13 kwietnia 2011r. | Drukuj

Oczyszczalnia ścieków w Rowach doczeka się modernizacji. Inwestycję sfinansuje Urząd Gminy w Ustce przy wparciu unijnych dotacji. Prace rozpoczną się w maju.

fot. Urząd Morski: Rowy

Zwiększenie przepustowości z 3,5  tysiąca do 5 tysięcy metrów sześciennych na dobę, z możliwością rozbudowy do 7 tysięcy metrów –  tak zostanie rozbudowana i unowocześniona oczyszczalnia ścieków w Rowach w gminie Ustka. – Obecnie trwają procedury przetargowe, a wykonawca powinien być wyłoniony w maju – informuje Rafał Konon, kierownik do spraw inwestycji w Urzędzie Gminy Ustka.  Tamtejsza oczyszczalnia powstała 30 lat temu i od lat nie była modernizowana.  Tymczasem w gminie  w olbrzymim tempie przybywa inwestycji związanych z rozwojem turystyki.  Oczyszczalnia obsługuje całą wschodnią część nadmorskiej gminy Ustka. Władzom gminy zależy na ochronie środowiska, ale przede wszystkim na czystych plażach, ponieważ region ten żyje głównie z turystyki. Urzędnicy starają się o dofinansowanie przebudowy z funduszu Spójność. Oczyszczalnia ma być gotowa w dwa lata po podpisaniu umowy z wykonawcą.

 

fot. Urząd Morski: Rowy


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz