Ukradł bmw X5 i wpadł

10 kwietnia 2011r. | Drukuj

Złodziej luksusowego samochodu, skradzionego w Niemczech, wpadł w policyjną pułapkę w centrum Gdańska. Mimo to próbował uciec i staranował radiowóz. Sprawca i policjant zostali ranni.

fot. KMP Gdańsk

Sceny jak z filmu sensacyjnego rozegrały się na parkingu przed Uniwersytetem Gdańskim. Policjanci zorganizowali obławę w sobotę po południu. Funkcjonariusze z  Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, którzy zajmują się przestępczością samochodową, od kilku godzin obserwowali zaparkowany na ul. Bażyńskiego skradziony samochód bmw X5. Auto warte 300 tys. zł.  skradziono w marcu na terenie Niemiec.  Gdy wreszcie na parkingu pojawił się kierowca, policja zajechała mu drogę.

Złodziej próbował wyrwać się z policyjnej zasadzki i uderzył w nieoznakowany radiowóz. Wtedy kryminalni siłą wyciągnęli go z auta i powalili na ulicę. Sprawcą okazał się gdańszczanin, 42-letni Dariusz K., który był wcześniej karany za kradzieże aut i spędził już w więzieniu 8 lat. Zatrzymany miał przy sobie specjalistyczne urządzenie elektroniczne do uruchamiania kradzionych samochodów bez kluczyków. Podejrzany i jeden z policjantów zostali lekko ranni, a oba samochody zostały lekko uszkodzone. W niedzielę, po opuszczeniu szpitala, podejrzany 42-latek został przesłuchany w prokuraturze. Usłyszał zarzut kradzieży samochodu – grozi mu pięć lat więzienia.

fot. KMP Gdańsk

 

fot. KMP Gdańsk


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Bigismall pisze:

    Proponuję uciąć mu ręce, skoro to recydywista

Dodaj komentarz