Akcja ratunkowa na jeziorze

10 kwietnia 2011r. | Drukuj

Strażacy z Ustki i Potęgowa uratowali dwóch początkujących żeglarzy. Ojciec i syn zainaugurowali sezon na jeziorze Darżyńskim. Niestety łódź wywróciła się, a załoga nie była w stanie dopłynąć do brzegu i wzywała pomocy.

 

fot. OSP Potęgowo

Do zdarzenia doszło w niedzielę wczesnym popołudniem. Ojciec i kilkunastoletni syn pływali małą żaglówką po jeziorze Darżyńskim w gminie Potęgowo (niedaleko drogi krajowej nr 6). Prawdopodobnie nie mieli wystarczająco dużo doświadczenia i wkrótce łódź przewróciła się, zaś maszt wbił się w dno jeziora.

 

fot. OSP Potęgowo

– Żaglówkę przewrócił podmuch wiatru. Obaj mężczyźni trzymali się obróconej do góry dnem łodzi i wzywali pomocy – mówią strażacy ze Słupska, którzy przyjęli zawiadomienie o wypadku. Do  Darżyna  wysłano jednostkę ratownictwa wodnego ze Straży Pożarnej w Ustce z łodzią motorową oraz  strażaków z OSP w Potęgowie.  Na szczęście skończyło się na strachu. Mężczyźni długo przebywali w wodzie i mocno zmarzli, ale nie chcieli udać się do szpitala. Pierwszej pomocy udzielili im strażacy z Potęgowa.

 

fot. OSP Potęgowo


Opublikowano w: LęborkSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz