Kaszubska Droga Krzyżowa

09 kwietnia 2011r. | Drukuj

Kilkuset wiernych przybyło do Sianowa , by wziąć udział  w  VIII Kaszubskiej Drodze Krzyżowej .  Nawet silny wiatr i pochmurna pogoda nie zniechęciły Kaszubów do podtrzymania tej wieloletniej tradycji. Rozważania pasyjne czytali znani kaszubscy działacze z całego regionu.

fot. gk

W tym roku pogoda nie sprzyjała uczestnikom ósmej już Kaszubskiej Drogi Krzyżowej. Mimo tego, wielu Kaszubów z całego regionu przybyło do sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie, aby podczas tradycyjnej Drogi Krzyżowej przygotować się do nadchodzących  Świąt Wielkanocnych. Niezwykle budująca była kaszubska liturgia słowna oraz rozważania pasyjne czytane przez znanych działaczy z całego regionu.

 

fot. gk

Po Drodze Krzyżowej odbyło się spotkanie w Domu Pielgrzyma. Tam goście oglądali kadry z zachowanych filmów o koronacji Matki Boskiej Królowej Kaszub. Organizatorzy promowali także książkę „Dzieje klasztorów norbertańskich w Żukowie”. Tradycyjną Kaszubską Drogę Krzyżową zorganizowała parafia NNMP Królowej Kaszub oraz ZK-P w Sianowie i  w Baninie.

 

fot. gk

 

fot. gk


Opublikowano w: Kartuzy
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz