Konkursy zakończone

07 kwietnia 2011r. | Drukuj

Zakończyły się już wszystkie konkursy na dyrektorów w słupskich szkołach i przedszkolu. W sumie było ich 15. W większości placówek pozostali dyrektorzy obecnie pełniący te funkcje.

Tak stało się w Przedszkolu Miejskim Nr 9, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Słupskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, a także w III LO gdzie w konkursie członkowie komisji ponownie wybrali Mariusza Barańskiego. Do zmian nie doszło również w słupskich gimnazjach.

Ostateczna decyzja w kwestii wyboru dyrektorów słupskich szkół i przedszkoli należy do Prezydenta Macieja Kobylińskiego / fot. gk

W szkołach ponadgimnazjalnych zmiany nastąpiły w I LO, gdzie obecna dyrektor odchodzi na emeryturę. Jej miejsce zajęła Barbara Grędecka, aktualnie dyr. Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. W konkursie na dyrektora V LO jedynym kandydatem była Wioleta Kurtiak, która pełni teraz obowiązki zarządcy tej szkoły.

Zmiany nastąpiły również w Środkowopomorskim Centrum Kształcenia Ustawicznego w Słupsku, w którym dotychczasowy dyrektor Henryk Jurkiewicz przegrał z Jolantą Kapiszką – nauczycielka tej szkoły.

Najwięcej kontrowersji przyniosły konkursy z dn. 31 marca, gdy wybierano dyrektorów Szkół Podstawowych oraz słupskiego „mechanika”. Bez zaskoczenia obyła się procedura w przypadku SP nr 4 i SP nr 7 gdzie obecni dyrektorzy utrzymali swoje stanowiska. Za to po przegranej Dyrektora SP 9 Jana Wilda na rzecz Pawła Dajera rozbrzmiała prawdziwa burza. Choć konkurs w kwestii formalnej odbył się bez zarzutów to z decyzją komisji nie chcą się pogodzić ani rodzice ani rada pedagogiczna. W obronie Jana Wilda stanęli także partnerzy ze szkół z poza granic kraju, z którym „Słupska 9” ma podpisane porozumienia o współpracy. Rodzice wysyłali petycje do Prezydenta Miasta z groźbą, iż usunięcie obecnego dyrektora spowoduje przeniesienie ich dzieci do innych szkół.

Podczas konkursów formalnie wyłaniani są tylko kandydaci na dyrektorów, a ostateczną decyzję nominacji podejmie i tak Prezydent Miasta Maciej Kobyliński. To on będzie miał decydujący głos w rozstrzyganiu tego sporu.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz



Najnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze