Energa Czarni w półfinale play-off!

07 kwietnia 2011r. | Drukuj

Koszykarze Czarnych Słupsk wygrali jedno z dwóch wyjazdowym spotkań w Starogardzie Gdańskim i tym samym uzyskali awans do półfinału play-off zwyciężając Polpharmę 3:1! W walce o wielki finał na ich drodze stanie nie byle kto, bo zespół aktualnych mistrzów Polski Asseco Prokom Gdynia, który w ćwierćfinale zwyciężył AZS Koszalin.

 

fot. energa-czarni.pl

Wtorkowe spotkanie przegrane przez podopiecznych Dainiusa Adomaitisa wlało nadzieje w serca kibicom z Kociewia na odrobienie strat z meczów rozgrywanych w zeszły weekend w Słupsku. Trzynastopunktowy triumf 82:69 to przede wszystkim zasługa zespołowej gry Polpharmy oraz dominacji na tablicach. Słupszczanom udało się wygrać tylko pierwszą kwartę, w każdej następnej lepsi było starogardzianie.

Z goła odmienny przebieg miało spotkanie numer cztery, które rozegrane zostało w środę wieczorem. Czarni zacieśnili szyki obronne i do przerwy tracili zaledwie 30 punktów. Zdobyli ich, co prawda 31, jednak sam fakt tak dobrej defensywy dobrze rokował na drugą część meczu. Tuż po jej rozpoczęciu sygnał do ataku dał Jerel Blassingame celnym rzutem za trzy. Po chwili swoje punkty dorzucili Leończyk, Jazvin, Cesnauskis, Białek i na tablicy świetlnej pojawił się wynik 49:33 dla Czarnych.  Przewagę tę jak się później okazało słupszczanie zdołali utrzymać do samego końca spotkania. Zawodnikiem, który próbował poderwać gospodarzy do odrabiania strat był Brian Gilmore, autor trzech celnych rzutów z dystansu, jednak było to zdecydowanie za mało na bardzo dobrze dysponowanych Czarnych.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w obu meczach rozgrywanych w Starogardzie był wspomniany Jerel  Blassingame, autor 46 punktów (25 we wtorek i 21 w środę).

Następny spotkanie Energa Czarni rozegrają 12. kwietnia w Gdyni z miejscowym Asseco Prokomem. Faworytem tej półfinałowej rywalizacji będzie bez wątpienia obrońca tytułu, jednak słupszczanie pokazali już w tym sezonie, że grać z Prokomem potrafią.

Polpharma Starogard Gdański – Energa Czarni Słupsk 82:69 (20:23, 19:17, 16:8, 27:21)

Energa Czarni: Blassingame 25 (4×3), Davis 6, Białek 3, Roszyk 2, Cesnauskis 2 – Leończyk 12 (7zb.), Avery 8, Jazvin 5, Szawarski 3 (1×3), Przyborowski 3 (1×3), Pabian

Polpharma Starogard Gdański – Energa Czarni Słupsk 70:84 (11:15, 19:16, 16:26, 24:27)

Energa Czarni: Blassingame 21 (3×3), Davis 12, Leończyk 11, Cesnauskis 7, Roszyk 5 (1×3) – Jazvin 13, Szawarski 7 (1×3), Białek 5, Avery 2, Przyborowski 1, Pabian


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz