Sprawcą był pijany policjant?

05 kwietnia 2011r. | Drukuj

Kartuska prokuratura bada, czy wypadek drogowy w Hopowie, do którego doszło tydzień temu, spowodował pijany policjant. Wiadomo, że mężczyzna miał we krwi 1,8 promila alkoholu. On sam nie chce przyznać, że prowadził samochód. W wypadku zginął 23-latek.

O tym tragicznym zdarzeniu pisaliśmy tydzień temu. W wyniku wypadku, do którego doszło o świcie na drodze krajowej nr 20, zginął mężczyzna z powiatu kartuskiego,  a dwaj inni zostali ranni.  W Hopowie, między Żukowem i Egiertowem zderzyły się dwa samochody osobowe – toyota Carina i renault Clio.

 

fot. KPP Kartuzy

Wypadek najprawdopodobniej spowodował kierowca toyoty. To 25-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, który jest funkcjonariuszem oddziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Na razie nie udało się udowodnić, że pijany 25-latek rzeczywiście siedział za kółkiem toyoty. Rzecznik kartuskiej policji Jarosława Krefta tłumaczy, że w momencie gdy na miejsce przyjechali policjanci, zarówno ranny mężczyzna, jak i ofiara wypadku znajdowali się już poza pojazdem. Nie wiadomo więc kto prowadził. Wątpliwości wyjaśniają prokuratorzy z Kartuz. Wiadomo już, że policjant, który był po służbie, miał we krwi 1,8 promila alkoholu. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawca może również stracić prawo jazdy dożywotnio.


Opublikowano w: KartuzyWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz